Minimalstudio Architects - Architektura wnętrz


wstecz / strona główna

Marek Wróblewski ODE 2

Marek Wróblewski (minimalstudio architects) został zakwalifikowany do finałowej 20tki konkursu Heineken'a Open Design Explorations w kategori Interior Design.

Marek Wróblewski, główny projektant i założyciel Minimalstudio Architects. W branży projektowej od 2009 roku. W tym czasie wykonał ponad 30 samodzielnych projektów oraz ponad 100 projektów zespołowych w różnej skali w branży architektury, designu i grafiki. Współpracuje z inwestorami prywatnymi, architektami i korporacjami. Jego projekty są publikowane przez liczne światowe media w różnych krajach na całym Świecie m.in. w Chinach, USA, Rosji, Włoszech, Chorwacji, Norwegii.
W swoich projektach propaguje prostotę i minimalizm. Wyznaje zasadę żeby projektować w najprostszy możliwy sposób kierując się aspektami kontekstu i funkcjonalności. Pasjonat sportów ekstremalnych i nowoczesnego designu.

"Prezentacja będzie dotyczyła mojego autorskiego podejścia do sposobu projektowania. Wyznaczona przeze mnie ścieżka projektowa będzie podana w luźnym i żartobliwym tonie. W krótki sposób przedstawię swoją receptę na dobry projekt."

Wystąpienie odbędzie się w piątek 05.06.2013 ok. godz. 20.00 na terenie Heineken Open'er Festival w Design Pavilion.
www.marekwroblewski.pl

Tekst:FUTU.PL
Już po raz jedenasty, w dniach 3-6 lipca 2013r., na Lotnisku Gdynia Kosakowo, rusza jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Europie – Open’er Festival.

[...] Ważnym elementem tegorocznego Festivalu będzie cykl spotkań Pecha Kucha.
To pierwsza tego typu impreza na tak wielką skalę, podczas której twórcy z całej Polski będą mieli okazję zaprezentować swój artystyczny dorobek.
Ideą Pecha Kuchy jest prezentacja wschodzących, ale i profesjonalnych designerów, którzy prezentują swoje prace w formule prezentacji 20x20.
Każda prezentacja składa się z 20 slajdów, a każdy slajd jest wyświetlany tylko przez 20 sekund.
Najlepsi projektanci w każdej kategorii dostanę szansę wzięcia udziału w ostatnim etapie konkursu Open Design Explorations – przy projektowaniu Lounge Baru Heinekena.
[...]

FUTU.PL
http://www.futu.pl/futu,2,2257,open%E2%80%99er_festival_2013_%E2%80%93_design__eko.html

Heineken Open Design Explorations is a series of design projects that aim to push the boundaries of nightlife design.
We are exploring where design is heading in the future, and how it changes the way people come together.
In 2012 we designed and created the Club of the Future with top design talents from around the world. This year, we’re reinventing the Lounge bar.

Our jury of design professionals will make a shortlist of the top design talents that applied.
Shortlisted designers will be notified, and will have to present their current portfolio in person to the jury on a PechaKucha Night in New York, Singapore, Warsaw or Mexico City end of June, beginning of July 2013.
The jury will then select the best combination of the different creative talents from around the world, 20 in total, who can crack the challenge and redefine nightlife.

http://heineken.tumblr.com/about