Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 30, 2020 in Nieruchomości i budowa |

Panele podłogowe plastikowe czyli jakie panele wybrać?

Panele podłogowe plastikowe czyli jakie panele wybrać?

Zamierzając remontować mieszkanie musimy podjąć kilkanaście decyzji co to wyboru produktów, które mamy zamiar do tego użyć. Jednym z najważniejszych elementów bez wątpienia jest podłoga, która jest nie tylko bazą nadającą charakteru całemu wnętrzu, ale również częścią pomieszczenia, która musi być wystarczająco trwała, aby nie ulegać uszkodzeniom podczas ciągłego użytkowania. Jaki więc wybrać rodzaj paneli, aby spełniały one nasze oczekiwania?

Panele drewniane

Ich zewnętrzną warstwę stanowi naturalne drewno, dzięki czemu podłoga z nich wykonana jest niezwykle trwała. Dodatkowo, panele wykonane z tego materiału doskonale tłumią dźwięki. Możliwe jest także ich cyklinowanie oraz pomalowanie lakierem o dowolnie dobranej barwie, ale ich wygląd zawsze będzie uzależniony od wzoru drewna, z którego zostały wykonane.

Panele laminowane

Jest to zdecydowanie najbardziej popularny typ paneli, dzięki stosunkowo niskiej cenie. Mogą one przypominać drewno, dzięki powierzchni składającej się ze specjalnie laminowanej warstwy papieru. Można spotkać również panele laminowane imitujące inne materiały, takie jak glazura czy kamień. Wadą takich paneli jest bez wątpienia mały stopień wygłuszenia dźwięków, przez co wszystkie kroki poruszających się po nich ludzi doskonale się rozchodzą.

Panele winylowe

Są to bardzo cienkie panele, które stworzone są za pomocą połączenia kilku warstw winylu. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że mogą one imitować nie tylko drewno, ale również inne materiały, takie jak kamień lub marmur. Dostępność wzorów w ich przypadku jest ogromna, dzięki czemu z łatwością można znaleźć odpowiednie panele do danego pomieszczenia. Poza tym, panele podłogowe plastikowe są niezwykle odporne na wilgoć, dzięki czemu mogą zostać z powodzeniem wykorzystane również w łazienkach. Możliwe jest także ich stosowanie przy ogrzewaniu podłogowym, dzięki dobremu przewodnictwu termicznemu. Dodatkowo, materiał ten się nie elektryzuje, przez co nie przyciąga do swojej powierzchni kurzu.