Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 22, 2019 in Nieruchomości i budowa |

4 wskazówki, jak kupować lampy ścienne w sieci

4 wskazówki, jak kupować lampy ścienne w sieci

W sklepach internetowych znajdziesz tysiące modeli lamp ściennych w wielu unikatowych wzorach, różnorodnych rozmiarach i z każdej półki cenowej. Poznaj 4 zasady udanych e-zakupów oświetlenia ściennego.

Zarówno tradycyjne zakupy w sklepach stacjonarnych, jak i bardziej nowoczesne zakupy online mają swoich zwolenników i przeciwników. Kluczową zaletą kupowania przez Internet jest oszczędność czasu i pieniędzy. W jednym miejscu, bez konieczności wychodzenia z domu i wycieczek po sklepach, mamy dostęp do pełnej oferty wielu producentów i marek rozwiązań oświetleniowych. W sieci często możemy natrafić na prawdziwe „perełki”, np. lampy ścienne od projektantów, ręcznie wykonane czy vintage. Jeśli tylko będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad, Internet szybko stanie się naszą ulubioną przestrzenią shoppingu – także w przypadku kupowania oświetlenia czy innych elementów wyposażenia wnętrz. Oto 4 sprawdzone wskazówki, jak kupować lampy ścienne (i nie tylko) online.

. Wybieraj tylko zaufane e-sklepy

Przed zakupem upewnij się, że wybrany e-sklep dba o bezpieczeństwo i komfort transakcji. Sprawdź opinie o firmie w Google, na Facebooku i w serwisach opiniotwórczych. Zobacz, czy przy adresie witryny w pasku przeglądarki widnieje symbol zielonej kłódki. To informacja, że strona wdrożyła certyfikat SSL, czyli zapewnia szyfrowanie informacji, więc Twoje loginy, hasła i inne dane są bezpieczne.

2Czytaj regulaminy i klauzule

Nigdy nie klikaj „Zgadzam się” przed zapoznaniem się z treścią dokumentu. Chociaż obecne przepisy stoją po stronie konsumenta i mocno chronią jego dane osobowe, to i tak możesz zgodzić się na warunki, które Ci nie odpowiadają. Zapoznaj się z polityką dostaw, zwrotów i wymian, w szczególności dowiedz się, jak długo musisz czekać na towar, ile kosztuje wysyłka, w jakim terminie możesz odstąpić od umowy, kto ponosi koszty odesłania produktu i jak zgłosić ewentualną wadę. Przeczytaj także klauzulę informacyjna, dotyczącą zasad przetwarzania Twoich danych osobowych (RODO).

3Analizuj wszystkie materiały

Dokładnie zapoznaj się z wszystkimi materiałami producenta – ze zdjęciami, opisami i danymi technicznymi. W szczególności zwróć uwagę na materiały, z których wykonano lampę, na jej wymiary oraz rodzaj i ilość źródeł światła. Pamiętaj, że rzetelny sprzedawca dokładnie opisuje produkty. Jeśli masz pytania, nie wahaj się skorzystać z pomocy obsługi. Możesz też poszukać zdjęć i filmików wybranej lampy ściennej na zewnętrznych stronach, np. blogach i vlogach wnętrzarskich.

4Unikaj pochopnych decyzji

W Internecie konkurencja jest ogromna. Sprzedawcy kuszą pięknymi zdjęciami, ograniczoną ilością dostępnych sztuk i kończącymi się za chwilę promocjami. Zanim zdecydujesz się na zakup, zastanów się, czy wybrana lampa na pewno spełnia Twoje oczekiwania, czy będzie pasować do tworzonego wystroju i czy „niepowtarzalna promocja” faktycznie jest tak opłacalna. W sprawdzeniu tego ostatniego pomoże Ci porównywarka cen i oczywiście… zdrowy rozsądek.