Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 5, 2023 in Nieruchomości i budowa |

Czy wycieraczka to dobre miejsce na umieszczenie logo firmy?

Czy wycieraczka to dobre miejsce na umieszczenie logo firmy?

Logo firmy to główny element tak zwanej identyfikacji wizualnej, czyli ogółu środków wizualnych służących tworzeniu rozpoznawalności firmy. Aby budowanie marki było skuteczne, logo powinno być nie tylko oryginalne, ale również widoczne – co oznacza konieczność umieszczania go w różnych miejscach. Jednym z takich miejsc może być powierzchnia wycieraczki przed wejściem do siedziby firmy. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Jaka jest funkcja logo?

Logo to swego rodzaju wizytówka firmy – unikalny symbol graficzny, wyróżniający przedsiębiorstwo na tle reszty. Jednak to nie jego jedyna rola – również ważne jest tworzenie u klientów skojarzeń z daną marką, jej działalnością oraz stojącymi za nią wartościami. Doskonale widać to na przykładzie firm o globalnym zasięgu – większości osób wystarczy rzut oka na ich logo, by przywołać odpowiednie skojarzenia związane np. z jakością produktu.

Aby logo spełniało swoją funkcję, musi być nie tylko oryginalne i stosunkowo proste (bo takie najłatwiej zapamiętać), ale również musi być umiejętnie eksponowane. Firmy umieszczają je nie tylko na szyldach, stronach internetowych czy wizytówkach. Coraz chętniej wykorzystywane są w tym celu również wycieraczki w obiektach firmowych.

Czy warto umieścić logo firmy na wycieraczce?

Wycieraczka podłogowa to jedna z pierwszych rzeczy, na którą pada wzrok osoby wchodzącej do budynku lub pomieszczenia. To czyni z niej idealną powierzchnię reklamową. Nawet jeśli spojrzenie przechodzącej osoby zatrzyma się na niej na ułamek sekundy, to logo i tak ma szansę spełnić swoją rolę – którą jest bycie zagnieżdżenie się w pamięci i budowanie więzi klienta z marką. Dotyczy to nie tylko klientów, ale również pracowników, którzy dzięki temu lepiej identyfikują się z firmą i jej wartościami.

O tym, że wycieraczka jest dobrym miejsce na umieszczenie logo świadczy powszechność tego rozwiązania. Sięgają po nie firmy z najróżniejszych branż – od finansów, kończąc na hotelarstwie i gastronomii.

Gdzie nabyć wycieraczkę z logo?

Wycieraczka z logo to produkt wytwarzany na indywidualne zamówienie. Ich produkcją zajmuje się między innymi firma Unimat. Wycieraczka może być wykonana z różnych materiałów i mieć wymiary dostosowane do parametrów lokalu.