Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 2, 2019 in Nie samym wnętrzem... |

Dopasowana woda

Dopasowana woda

Wiele naukowych teorii, wiele sprzecznych opinii. Kłótnie, spory i wiele innych nieprzyjemnych rozmów. A wszystko to jest związane za sprawą “magicznej wody”. Spore grono osób uważa, że spożycie butelkowanej wody nie zapewnia odpowiedniego nawodnienia naszego organizmu. Jednak czy jest to prawda? Czy znów nie próbuje nas ktoś naciągnąć na zakup drogiego urządzenia?

Woda strukturalna

Woda ta zostaje odpowiednio przygotowana dla naszego organizmu, by posiadała łatwość wchłaniania się. Naukowcy twierdzą, że woda butelkowana nie jest odpowiednio przystosowana do przyswajania jej przez ludzkie ciało. Czym właściwi jest ta budowa strukturalna? W kilku słowach jest to uporządkowane rozmieszczenie cząstek względem siebie.

Chemicy przebadali cząsteczkę wody na wiele sposobów. Najważniejsze wnioski zostały już bardzo dawno wysunięte, cząsteczka wody nazywana jest klatratem, natomiast on łączy się ze sobą, co pozwala stworzyć klaster. Odbiegają od naukowego słownictwa to właśnie klaster jest strukturą wody. Zawiłe lecz nie takie straszne. Ta wiedza pozwala nam na wykorzystanie sprzętu, jakim jest strukturyzator wody, by dostosować budowę cząsteczki wody do potrzeb naszego organizmu.