Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 5, 2021 in Nieruchomości i budowa |

Funkcjonalna sofa do małego pokoju z pojemnikiem

Funkcjonalna sofa do małego pokoju z pojemnikiem

W małych wnętrzach musimy postawić przede wszystkim na uniwersalność mebli. Ze względu na ograniczoną przestrzeń, bardzo często będziemy posiadali wówczas mniejszą liczbę mebli, a każdy z nich będzie spełniał więcej niż jedną funkcję. Właśnie z myślą o zaspokojeniu takich potrzeb, powstała między innymi sofa rozkładana. To mebel, który doskonale sprawdza się w małych pokojach oraz sypialniach, a bardzo często wybierany jest również przez właścicieli małych mieszkań typu kawalerka.

Największym atutem tej sofy jest jej funkcjonalność. To mebel, który na co dzień będzie pełnił funkcję wygodnego siedziska dla kilku osób, a w razie potrzeby zmieni się w wygodne łóżko dla dwojga. Cały zabieg zajmie nam dosłownie kilka chwil, ponieważ mechanizmy rozkładania sofy są bardzo intuicyjne. Do tego w meblu takim powinien być wbudowany przestronny pojemnik, w którym możemy trzymać świeży komplet pościeli lub inne przedmiotu, a będzie to zależało tylko od naszych potrzeb. Na sofy decydują się nie tylko mieszkańcy kawalerek, ale również osoby, którym w salonie zależy na dodatkowym miejscach noclegowy. Ich nigdy nie jest za dużo.

Jaką sofę wybrać?

Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na rozmiary mebla. W małych pomieszczeniach warto postawić na mniejsze meble, które i tak spełnia swoje zadanie. Na siedzisku swobodnie powinny zmieścić się 2-3 osoby, co powinno być wystarczające. Mebel taki sprawdzi się zarówno w trakcie spędzania czasu z bliskimi, codziennego relaksu lub oglądania telewizji. Bardzo ważne jest również wykonanie mebla. Siedzisko powinno być dopasowane do naszych potrzeb pod względem twardości. W zbyt miękkim możemy się zapadać i będzie niewygodne w trakcie snu, a zbyt twarde siedzisko może negatywnie wpływać na nasze zdrowie.

Koniecznie zwracajcie również uwagę na system składania mebla oraz pojemność pojemnika na pościel. Im większy, tym więcej w nim zmieścimy z korzyścią dla porządku w naszej ograniczonej przestrzeni. Sofy takie z powodzeniem mogą być ustawione w bezpośrednim pobliżu ściany lub pełnić rolę wyspy. To zależy już w stu procentach od naszych preferencji. Mebel ten powinien być również idealnie dopasowany do stylu naszego wnętrza, dlatego zawsze zwracajmy uwagę również na jego estetykę. W ten sposób dokonamy właściwego zakupu.