Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 29, 2019 in Nieruchomości i budowa |

Jak zabezpieczyć meble w czasie remontu?

Jak zabezpieczyć meble w czasie remontu?

Ciebie też remont przyprawia o zawrót głowy? Ten nielubiany przez nas etap jest jednak nieunikniony, gdy chcemy odnowić, odświeżyć lub całkowicie odmienić wnętrze swojego mieszkania. W tym momencie pojawia się pytanie, jak uchronić przed zniszczeniem to, na zachowaniu czego szczególnie nam zależy. Chodzi zwłaszcza o meble.

Zalanie, zabrudzenie tynkiem, farbą lub wszechobecnym pyłem – remont to prawdziwe wyzwanie dla Twoich mebli. Musisz pamiętać, by ulubione kanapy, meblościanki i ławy odizolować od wilgoci, kurzu, toksycznych substancji. To łatwiejsze niż Ci się wydaje. Wystarczy kilka, ogólnie dostępnych gadżetów, by skutecznie uchronić swoje meble.

Nieocenione dodatki do zadań specjalnych

Specjalną rolę w czasie remontów odgrywa folia malarska. Równie ważne miejsce na miejsce na liście niezbędnego wyposażenia na czas remontu zajmuje taśma malarska. Przydaje się zwłaszcza przy zabezpieczaniu niewielkich powierzchni i szczelin. Można jej użyć, chcąc uchronić przed zabrudzeniem elementy oświetleniowe (np. włączniki).

Jednym z ciekawszych, bardziej lubianych przez nas gadżetów, jest folia bąbelkowa. Znajduje ona wiele zastosowań – zwłaszcza, jeśli chodzi o pakowanie przesyłek. Przydaje się także na czas remontu, tworząc barierę pomiędzy meblami a wszelkimi niekorzystnymi czynnikami. Szczelność zabezpieczeń daje także folia typu stretch.

Byle dokładnie!

Okrzyk “byle dokładnie” nie odnosi się tylko do staranności prowadzonych prac remontowych. Rzetelność i skrupulatność mają szczególne znaczenie także podczas procesu zabezpieczania mebli przed niechcianymi zabrudzeniem, zalaniem, zakurzeniem oraz mechanicznym uszkodzeniem – zarysowaniem. Tego wszystkiego możemy uniknąć.

Istotnym elementem zabezpieczenia mebli, jest ich właściwe usytuowanie na czas remontu. Najlepiej, by wszystkie znalazły się w jednym punkcie w danym pomieszczeniu (np. na środku). Ułatwi to prace remontowe, bo zapewni więcej przestrzeni, ale także umożliwi szybkie uporanie się z procesem “foliowania” mebli. Więcej porad na ten temat znajdziesz pod adresem https://www.meble.pl/poradnik/remont/ – zapraszamy!