Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 17, 2020 in Nieruchomości i budowa |

Kanapa – serce salonu

Kanapa – serce salonu

Piękne kanapy do salonu to serce każdego salony. To najważniejszy element każdego pokoju dziennego. Nic dziwnego – to właśnie na kanapie spędzamy w salonie najwięcej czasu. Kanapa stanowi bardzo często salonowe centrum dowodzenia. To na niej odpoczywamy, bawimy się z naszymi dziećmi i zwierzętami. Kanapy bardzo często pełnią w naszych niewielkich mieszkaniach także funkcję sypialnią – dla nas lub naszych gości. Wówczas bardzo często skupiamy się głównie na ich wygodzie, zapominają Piękne kanapy do salonu to serce każdego salony. To najważniejszy element każdego pokoju dziennego. Nic dziwnego – to właśnie na kanapie spędzamy w salonie najwięcej czasu. Kanapa stanowi bardzo często salonowe centrum dowodzenia. To na niej odpoczywamy, bawimy się z naszymi dziećmi i zwierzętami.

 

Kanapy bardzo często pełnią w naszych niewielkich mieszkaniach także funkcję sypialnią – dla nas lub naszych gości. Wówczas bardzo często skupiamy się głównie na ich wygodzie, zapominając o względach estetycznych. To błąd bo nic nie stoi na przeszkodzie, aby te dwa aspekty szły w parze. Biorąc pod uwagę bogatą ofertę dostępną na rynku możemy zdecydować się zarówno na prostą kanapę, jak i narożnik, a także na większe kanapy w kształćcie litery “C”. Ciekawym rozwiązaniem są także kanapy modułowe, w których ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia – przy użyciu modułów to jedynie od nas zależy to jaka kanapa powstanie. To ciekawe rozwiązanie szczególnie jeśli dysponujemy większą przestrzenią (wówczas z modułów możemy stworzyć na prawdę ciekawe instalacje). Wybierając kanapę zwróćmy uwagę, aby stylem i kolorystyką pasowała ona do reszty wystroju wnętrza. Kanapa może wpisywać się w nie na zasadzie kontrastu, stanowiąc główny element kolorystyczny. Modnym rozwiązaniem jest stosowanie mocnej kanapy – na przykład w biało-szary wnętrzu kanapy o żywym żółtym lub niebieskim kolorze. Kanapa może dopełniać także wnętrze, stanowiąc tło dla dodatków.

 

Na szarej kanapie dobrze wyglądają ozdobne poduszki we wszystkich kolorach. Dzięki temu często możemy zmieniać aranżację wnętrza, zmieniając dodatki, możemy zupełnie zmienić kolorystykę i styl wystroju naszego pokoju dziennego. Ciekawym rozwiązaniem jest także ustawianie kanap na środku pokoju – tak aby dzieliły wnętrze na strefy. Nawet jeśli chcemy, aby nasze kanapy znajdowały się klasycznie przy ścianie – możemy zaszaleć ustawiając dwa tego typu meble naprzeciwko siebie. Dywan i stolik kawowy między nimi sprawią, że salon będzie bardzo stylowy.