Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 25, 2022 in Nieruchomości i budowa |

Laminaty – warto to wiedzieć

Laminaty – warto to wiedzieć

Laminaty HPL to wysokiej jakości materiał dekoracyjny, który połączy tworzywo laminatowe z warstwą lakierową. Lakier może być w dowolnym kolorze i jest odporny na przetarcia i kurz. Laminaty HPL są łatwe do montażu zarówno przy użyciu taśmy klejącej, jak i płynnego kleju. Są one odporne na wilgoć i temperaturę, dzięki czemu doskonale nadają się na podłogi w pomieszczeniach suchych i mokrych. Po złożeniu laminaty HPL są niewidoczne i odporne na zarysowania.

HPL – Ta folia laminowana na bazie rozpuszczalnika jest wysokiej jakości, wysoce funkcjonalnym i trwałym materiałem do stosowania we wnętrzach budynków biurowych, szkół i centrów handlowych.

Laminaty są idealne do drzwi wewnętrznych, podłóg i ścian, szafek kuchennych, mebli i innych projektów. Mogą być używane do tworzenia iluzji drewna lub kamienia.

Istnieje wiele wariantów laminatu HPL:

  • Laminat energooszczędny DELTA ENERGY – zawiera 10% surowców odnawialnych (polietylen) i posiada klasę A1 efektywności energetycznej. Polecany jest do kuchni, łazienek i pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym;
  • CLASSIC – jego skład nadaje laminatowi właściwości najwyższej jakości;
  • OPTIMA – najlepiej sprzedający się na polskim rynku laminat HPL o wysokim stopniu twardości powierzchni i wyjątkowej gładkości usłojenia;
  • DELTA PRESTIGE – wyjątkowy produkt łączący w sobie doskonałą jakość z ciekawym wzornictwem;
  • WOOD-LOOK – ten rodzaj laminatu oferuje najbardziej realistyczny wygląd prawdziwego drewna;
  • GRANITE – laminat, który swoim wyglądem, strukturą i odczuciem symuluje naturalny granit.

Nakładanie

Laminaty mogą być również nakładane na istniejące powierzchnie bez wstępnego przygotowania, dzięki czemu możemy pokryć niemal każdą powierzchnię, którą chcemy zabezpieczyć.

Podsumowując, laminaty to specjalny materiał laminacyjny, który wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Jest to bardzo trwałe i elastyczne rozwiązanie, które pozwala na tworzenie elementów odpornych na wodę, oleje, smary i chemikalia. Dzięki specjalnemu procesowi jego wytwarzania, posiada również antypoślizgową powierzchnię.