Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 11, 2020 in Nieruchomości i budowa |

Modną łazienkę łatwo zbudujesz na uniwersalnej bazie!

Modną łazienkę łatwo zbudujesz na uniwersalnej bazie!

Określenie „modne wnętrze” wcale nie jest jednoznaczne. Aktualnie obowiązujących trendów łazienkowych jest co najmniej kilka. Są jednak pewne ponadczasowe rozwiązania, które stanowią dobrą bazę dla osiągnięcia efektu jak z salonu. Najlepiej zdecydować się na łazienkę białą lub w odcieniach szarości z drewnianymi akcentami. Łatwo jest wtedy, dobierając ceramikę, meble i dodatki uzyskać modny look.

Umywalki, wanny i brodziki

Zmieniająca się moda, co rusz podsuwa nowe rozwiązania na wyposażenie łazienki. Kiedyś hitem były kabiny prysznicowe, przypominające futurystyczne kapsuły, teraz się z nich śmiejemy. A jaka jest obecnie łazienka w nowoczesnym stylu, jeżeli chodzi o ceramikę? Nie ulega wątpliwości, że najmodniejsze aktualnie umywalki, to te stawiane na blat. W zależności od stylu pomieszczenia, możemy zdecydować się na bardziej obłe lub kanciaste, jednak to te pierwsze wiodą prym w katalogach. Możemy też dodać akcent vintage i umywalkę taką postawić na komodzie, wyszperanej na pchlim targu. Jeśli chodzi o wanny, najmodniejsze są wolnostojące. Nowoczesny prysznic zaś, to raczej ten bez brodzika i z liniowym odpływem. Modnie prezentują się kabiny typu walk-in, zwłaszcza z przeszkleniem w czarnych ramach ze szprosami.

Wyposażenie w nowoczesnej łazience

Okrągłe lustra to najmodniejsze teraz rozwiązanie do łazienki, a zestawione z obłą umywalką nablatową, stanowi świetny duet. Wybierając czarną ramę naszego zwierciadła, dobierzmy od razu pasujące kinkiety. Jeśli tylko pozwolą finanse – warto pomyśleć też o designerskim czarnym grzejniku łazienkowym. Taki nowoczesny zestaw wyposażenia, w bazowej jasnej łazience, to sposób na efekt jak z katalogu. Ponadto, łazienka w nowoczesnym stylu musi być uporządkowana, dlatego meble powinny być raczej proste i funkcjonalne. Dobrze wygląda długi blat z nieociosanego drewna, jednak bez żadnych szafek czy szuflad. Żeby ukryć wszystkie łazienkowe bibeloty, można zlecić wykonanie zabudowy na pełną wysokość. Taki mebel, na pierwszy rzut oka, nie będzie nawet widoczny – i o to właśnie chodzi w nowoczesnym wnętrzu!