Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 2, 2017 in Okna i wnętrza |

Najważniejsze aspekty przy wyborze ciepłego okna. Współczynnik przenikania ciepła okna

Najważniejsze aspekty przy wyborze ciepłego okna. Współczynnik przenikania ciepła okna

Oszczędnie, ciepło, komfortowo

Jak powszechnie wiadomo ocieplenie naszych czterech kątów w okresie jesienno-zimowym przysparza nam dodatkowych, często sporych kosztów. Jednym z elementów konstrukcyjnych budynku, przez który tracimy ciepło naszego ogniska domowego, są okna. Dobrze, lecz z okien są tak naprawdę energooszczędne? Spróbujemy pomóc!

Jakie okna wybrać, aby nie żałować?

Odpowiedź na to pytanie jest tak naprawdę prosta. Wybierzmy energooszczędne okna pasywne, lub energooszczędne okna PCV lub jakiegokolwiek innego materiału. Zwracać szczególną uwagę należy przede wszystkim na współczynnik przenikania ciepła okna – Uw. Jeżeli jest on na poziomie 1 W/m2K lub mniejszym, to w takim przypadku mówimy o znakomitych oknach, które możemy mieć pewność, że będą trzymały ciepło.

 

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się jaki współczynnik mają okna, które chcesz wybrać, skontaktuj się z ich sprzedawcą bądź producentem. Najbardziej wydajne okna to okna pasywne. ich współczynnik nie przekracza poziomu 0, 8W/m2K. Pamiętaj – zwróć uwagę na to, czy okno posiada certyfikaty oraz czy jego marka jest wiarygodna!