Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 7, 2021 in Nieruchomości i budowa |

Przestrzeń dla niemowlaka w pokoju rodziców

Przestrzeń dla niemowlaka w pokoju rodziców

Większość – jak nie wszystkie – niemowlaków spędza dużą część nocy w pokoju rodziców. Niemowlęta potrzebują miłości i bliskości, jest to więc jak najbardziej normalnie, zrozumiałe, a także potrzebne dla takiego malucha. Zamiast zasypiać z maluszkiem w łóżku, co może skończyć się na przykład niekontrolowanym jego przygnieceniem, lepiej urządzić kącik dla niemowlaka w sypialni rodziców.

Miejsce dla niemowlaka w sypialni rodziców

Takie miejsce jest potrzebne dla każdego niemowlaka, który pragnie czuć obecność ukochanych rodziców. Nawet, jeśli wasza sypialnia nie jest imponujących rozmiarów, możecie stworzyć taki kącik. Nie zajmuje on dużo miejsca, może być naprawdę przytulny i piękny. Najważniejszym elementem jest oczywiście łóżeczko. W sklepach można kupić takie w formie dostawki do łóżka rodziców, co jest bardzo wygodnym i zajmującym niewiele miejsca rozwiązaniem. Łóżeczko musi mieć atesty, dobrze byłoby gdyby polecali je specjaliści. Nad łóżeczkiem warto zawiesić karuzelę dla dzieci, która umili im czas odpoczynku i pomoże zasnąć. Jeśli twoje dziecko spędza w waszym pokoju czas także w dzień, do kącika warto dołożyć inne elementy. Możesz kącik dziecka pomalować inną farbą, wydzielisz tym samym jego strefę. Przyda się mata z różnymi ciekawymi elementami, jak elementy szeleszczące i piszczące. W kąciku warto też umieścić świecące w ciemności gwiazdki, które umilą dziecku zasypianie i będą nieco rozświetlały przestrzeń. Do kącika dodaj ulubione zabawki twojego dziecka. Dzieci w tym wieku nie powinny mieć do czynienia z telewizorem, więc najlepiej będzie, jeśli w kąciku dla niemowlaka nie będzie tego sprzętu, albo jeśli nie będzie on przy nim włączany.

Podsumowanie

Niemowlęta potrzebują bliskości rodziców i jest to normalne. Kącik dla maluszka w sypialni jego opiekunów to bardzo dobry pomysł, aby tę bliskość zapewnić. Jeśli dziecko spędza z tobą głównie noce, wystarczy łóżeczko obok twojego łóżka i karuzela. Jeśli jest stałym bywalcem waszej sypialni także w dzień, wydziel mu więcej przestrzeni, w której umieścisz jego ulubione zabawki.