Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 16, 2019 in Nie samym wnętrzem... |

Zaawansowany angielski

Zaawansowany angielski

Pewnie obiło Ci się o uszy, że na różnych poziomach zaawansowania językowego możemy uzyskać określone certyfikaty. Im lepsze mamy umiejętności, tym wyższa wartość takiego dokumentu. Dziś przeczytasz o jednym z nich.

Cambridge English Advanced – co to jest?

Czym jest Cambridge English Advanced ? Jest to certyfikat językowy, dotyczący języka angielskiego, który możemy uzyskać na poziomie C1, czyli na poziomie zaawansowanym. To dokument, który jest wysoce ceniony zarówno przez wyższe uczelnie, jak i firmy międzynarodowe. Dlatego warto się o niego ubiegać, zamiast zdawać egzamin certyfikujący, który nie jest tak znaczący i uznawany na świecie.

Na czym polega egzamin?

Egzamin składa się z czterech części. Zawiera zadania dotyczące słuchania, czytania, pisania i mowy. Nasza wiedza jest więc sprawdzana kompleksowo. Jeżeli mamy w którejś części braki, to koniecznie musimy nad nimi popracować, jeśli zależy nam na uzyskaniu certyfikatu. Do przeczytania dostajemy różnorodne teksty takie jak artykuł z gazety czy fragmenty książek. W części pisemnej musimy utworzyć dwa teksty. Może to być list, e-mail, recenzja, raport czy esej. W części dotyczącej umiejętności słuchania będziemy musieli wysłuchać audycji radiowej czy rozmowy i odpowiedzieć na kilka pytań. Część ustna, czyli mowa przeprowadzana jest w parach. Zdajemy tak zwany Speaking Test w parze z innym zdającym. Musimy wykazać się umiejętnością prowadzenia płynnej rozmowy w języku angielskim. Ile trwa taki egzamin? Zazwyczaj jest na to przeznaczone około czterech godzin.
Warto zmierzyć się z takim egzaminem certyfikującym. Jest on wymagający, to pewne. Jednak jeśli go zdamy, to mamy świadomość, że nasze umiejętności językowe są na wysokim poziomie. Poza tym, jeśli możemy udokumentować naszą biegłość językową właśnie takim certyfikatem, to na przykład wysyłając swoje CV, w oczach pracodawców zyskujemy dodatkowe punkty. Taka umiejętność jest obecnie bardzo cenna, zwłaszcza, że firmy coraz częściej poszerzają swoje oferty handlowe i rozwijają się na rynkach zagranicznych.