Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 2, 2022 in Nieruchomości i budowa |

Czy warto zdecydować się na zabudowę kuchenną pod sufit?

Czy warto zdecydować się na zabudowę kuchenną pod sufit?

Rozwiązań na aranżację kuchni jest naprawdę sporo. Jednym z bardziej popularnych staje się jednak zabudowa do sufitu, która umożliwia funkcjonalne wykorzystanie większej części pomieszczenia. Czy jest to dobry sposób na zorganizowanie kuchennego wnętrza? Jakie są zalety i wady takiej aranżacji? Dowiedz się, w jakim wnętrzu sprawdzi się zabudowa kuchenna pod sufit.

Meble kuchenne pod sufit – wygoda i oryginalny wystrój

W nowoczesnych mieszkaniach i domach, które aranżowane są w konkretnym stylu, coraz częściej wykorzystuje się meble na wymiar. Mogą one wypełniać małe luki lub wolną przestrzeń na ścianie. Zabudowa kuchenna pod sufit to niezwykle wygodne rozwiązanie. Nadaje charakteru i zapewnia wiele miejsca na przechowywanie różnych sprzętów i produktów. Co więcej, sprawia też, że wystrój pomieszczenia jest bardziej nietuzinkowy.

Stylowa zabudowa pod sufit – nowoczesny design

Kuchnie nowoczesne cechują się przede wszystkim elegancją i funkcjonalnością. Odpowiednio dopasowane meble kuchenne wpisują się idealnie w te kryteria. Zabudowa pod sufit prezentuje się wyjątkowo dobrze w przestrzennych pomieszczeniach. Wypełnia pustkę, a w dodatku stanowi idealne miejsce do przechowywania wielu rzeczy.

Meble kuchenne pod sufit znakomicie spisują się też jako ozdoby. Odpowiednio wykonane szafki są stylowym dopełnieniem wnętrza. Modne rozwiązania proponuje ernestrust, czyli producent mebli premium. Projektowane z dbałością o najmniejsze szczegóły zabudowy mogą zostać dekoracją całego domu.

Pojemne szafki pod sufit – maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Sięgające po sam sufit, pojemne szafki do doskonałe rozwiązanie dla osób, które zgromadziły pokaźną kolekcję sprzętów kuchennych i naczyń. Zabudowa pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, nawet jeśli kuchnia nie jest duża. Schowki mogą być wyposażone w różne szufladki i pojemniki, dzięki czemu przechowywanie jest niezwykle wygodne.

Meble kuchenne pod sufit umożliwiają też odpowiednie przechowywanie żywności i uporządkowanie blatów roboczych. Dzięki temu produkty spożywcze mają swoje miejsce, a przygotowywanie posiłków sprawia przyjemność. Jako że w kuchni spędza się sporo czasu, to warto zainwestować w wygodę.

Uniwersalne zabudowy kuchenne – estetyczne rozwiązanie

Szafki robione na wymiar mogą być dopasowane do każdej kuchni. Idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym, ale także nowoczesnym. Dlatego nie ma obaw, że zabudowa będzie gryzła się z aranżacją wnętrza. Jednolite fronty i stylowe uchwyty zapewnią spójny wystrój.

Meble kuchenne pod sufit zapewniają też estetykę pod kątem czystości pomieszczenia. Dzięki nim kurz nie zbiera się na górnej powierzchni szafek, co jest nieuniknione w przypadku klasycznie urządzonych wnętrz. Mycie kuchni jest więc o wiele łatwiejsze i nie wymaga wysiłku związanego z wchodzeniem na krzesła, aby zetrzeć brud z mebli.

W jakich mieszkaniach sprawdzi się zabudowa kuchenna pod sufit?

Zabudowa kuchenna pod sufit sprawdzi się w każdym mieszkaniu lub domu niezależnie od wielkości pomieszczenia. Będzie ona szczególnie praktyczna w przypadku małych kuchni, ponieważ umożliwi maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Warto jednak wtedy postawić na meble w jasnych kolorach. W dużych wnętrzach można spokojnie eksperymentować z barwami. Możliwości i inspiracji jest naprawdę sporo!