Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 19, 2017 in Nie samym wnętrzem... |

Pieskie wycie i jego przyczyny.

Pieskie wycie i jego przyczyny.

Domowe psiaki mają wiele wspólnego ze swoimi wilczymi przodkami. Szczególnie jeżeli chodzi o wycie. Jego przyczyny są podobne jak u dzikich braci. Jeśli wciąż zadajesz sobie pytanie dlaczego pies wyje, to znajdziesz odpowiedzi w tym krótkim tekście.
Psie ujadanie wiąże się przede wszystkim z przynależnością do stada. W swoim DNA mają zapisane, aby przywoływać jego członków po udanym polowaniu. Psy domowe wyją aby zakomunikować rodzinie, że w domu jest bezpiecznie. Kiedy robi się groźnie również szczekają. Robią to, gdy czują zagrożenie ze strony innych osobników.

 

Ujadaniem reagują również na różne bodźce np. wycie syren strażackich, czy alarmów. Czasem też czują się samotne i swoim szczekaniem próbują zwrócić na siebie uwagę, oraz wtedy gdy czują ból. Jeśli jesteś pewny, że Twój zwierzak jest bezpieczny, nikt nie kręci się wokół domu a on wciąż wyje, należy sprawdzić czy nic mu nie dolega, a jeśli tak to natychmiast zabrać do weterynarza.
Wycie psa irytuje nie tylko właścicieli, ale szczególnie sąsiadów. By stosunki z nimi zachować na przyzwoitym poziomie, należy poświęcić sporo uwagi naszemu czworonożnemu przyjacielowi. Nie zostawiajmy go samego na długie godziny, zapewnijmy sporo uwagi i poczucie bezpieczeństwa a na pewno będzie szczęśliwy i spokojny.